FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

/Files/images/зір.png

ОЧІ – надзвичайно ніжний орган людського тіла, який потребує постійного ретельного догляду. Оскільки догляд за очима дитини залежить від досить багатьох факторів, батьки повинні контролювати цей процес: захищати очі дитини від механічних пошкоджень, сприяти розвитку гостроти зору тощо.

Якщо дитина не має проблем із зором при народженні та в підлітковому віці, найімовірніше, її зір буде здоровим і в старшому віці. Однак вам необхідно допомогти дитині зберегти гостроту зору в підлітковому віці. Розгляньмо поради для батьків, як це зробити.

1. Забезпечте дитині збалансоване харчування

Збалансоване харчування має включати велику кількість овочів зеленого і червоного кольору (наприклад, моркви, червоного перцю, шпинату, буряка тощо). Також потрібно ввести в дитячий раціон велику кількість фруктів, що містять каротин (наприклад, манго, абрикос тощо). Каротин – джерело вітаміну А, необхідного для гострого зору.

2. Не дозволяйте дитині багато сидіти перед комп'ютером

Якщо дитина звикла постійно сидіти перед комп'ютером, необхідно змінити цю звичку, оскільки вона призводить до втоми органів зору. Розмістіть монітор комп'ютера дещо нижче від рівня очей дитини – це також допоможе впоратися із зазначеною проблемою.

3. Дивіться телевізор на безпечній відстані

Не дозволяйте дитині дивитися телевізор на близькій відстані, навіть якщо вона просить про це. Потрібно сидіти на відстані не менше ніж 3,5 метра від телевізора, кімната при цьому повинна бути достатньо освітленою. Не можна дивитися телевізор при вимкненому світлі.

4. Не дозволяйте дитині довго грати у мобільні ігри

Дитині необхідно обмежити час на мобільні ігри. Якщо вона занадто захоплена цим заняттям і грається у мобільні ігри майже весь свій вільний час, поступово в неї може виникнути комп'ютерний зоровий синдром, що виявляється в зниженні гостроти зору, надмірній чутливості до світла, стомлюваності очей тощо. Зокрема, у дитини можуть розвинутися такі проблеми із зором, як неприємні відчуття в очах, затуманення зору, головні болі, стомлюваність очей тощо.

5. Відучіть дитину терти очі

Звичка терти очі призводить до того, що бактерії з рук потрапляють в очі. Це може спровокувати розвиток різних інфекцій. Якщо дитина страждає від кон'юнктивіту, їй тим більше не можна терти очі, бо це погіршить перебіг хвороби. У такому випадку насамперед потрібно дотримуватися гігієни очей. Тому потрібно навчити дітей, що до очей можна торкатися тільки після того, як вони помиють руки. Із цього правила не повинно бути винятків.

6. Не використовуйте косметику для повік

Тіні для повік – не для дітей. Їх можна використовувати, якщо ви стовідсотково впевнені в якості матеріалів, із яких вони виготовлені. В іншому випадку косметичні засоби можуть мати негативний вплив на гостроту зору дитини.

7. Не давайте дитині небезпечних іграшок

Завжди наглядайте за дитиною під час гри й не допускайте, щоб вона гралася небезпечними іграшками (наприклад, такими, які мають гострі краї або виступи). Такі іграшки становлять небезпеку для дитини і можуть завдати їй шкоди. Заздалегідь зверніть увагу на те, чим грається дитина, і сховайте небезпечні іграшки з поля її зору.

8. Забезпечте додатковий захист

Якщо поблизу пускають феєрверки або салюти, наглядайте за дитиною. Переконайтеся, що дитина перебуває на безпечній відстані. Якщо дитина ходить у басейн, придбайте їй окуляри для плавання: вони захистять очі дитини від інфекцій, які можуть перебувати у воді. Не допускайте, щоб в очі дитині потрапляли хімічні речовини або аерозолі.

Діти часто бувають досить безтурботними, тому батьки повинні застерігати їх від можливих небезпек. Дитина зможе зберегти здоровий зір, тільки якщо сама навчиться бути обережною і дбатиме про власну безпеку.

Кiлькiсть переглядiв: 114

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.